Meble do nowoczesnej łazienki – czym się kierować?

Meble do nowoczesnej łazienki – czym się kierować?

Projektując poszczególne pomieszczenia nie możesz zapominać o łazience, która jest równie ważna co salon lub sypialnia. Jest to jedno z najbardziej intymnych miejsc, gdzie będziesz się mógł zrelaksować i odprężyć po całym dniu pracy i różnych zajęć.

Cechy mebli łazienkowych

Projektując łazienkę nie można zapomnieć o właściwie dobranych meblach, które będą się doskonale sprawdzały przy przechowywaniu środków higieny osobistej i nie tylko. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są choćby szafki montowane pod umywalką.

Warto pamiętać o tym, że meble do łazienki powinny charakteryzować się możliwie największą funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Niezwykle istotna jest również ich odporność na wilgoć, co jest całkowicie zrozumiałe w takich warunkach.

Przeważnie meble do łazienki mają prostokątne kształty i są pozbawione ozdabianych uchwytów. To właśnie dzięki takiej minimalistycznej formie będą się one doskonale sprawdzały zarówno w większych, jak i mniejszych łazienkach.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Przy projektowaniu łazienki kluczowe będzie jak najlepsze wykorzystanie wolnej przestrzeni. Zwracaj uwagę na to, aby meble nie zajmowały tam większości miejsca i żeby nie występowało uczucie zagracenia pomieszczenia. To bardzo częste, kiedy w przypływie emocji wybieramy meble, które niestety nie są stworzone do mniejszych pomieszczeń.

3 comments

  • Sara

    chyba chodzi o prostotę, bo to główny czynnik, na który należy zwracać uwagę, żeby meble nie zajmowały zbyt wiele miejsca

  • Fiona

    Ale i nie tylko, bo widziałem gościa, który wstawił do łazienki meble kompletnie nieodporne na wilgoć i po 3 miesiącach nadawały się na śmietnik

  • Zenek

    Dokładnie, trwałość przede wszystkim, bo tak to szkoda pieniędzy wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *