6d24b-sofa

Jak dbać o meble tapicerowane?

Meble tapicerowane są bez wątpienia ozdobą każdego salonu i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jest tak jednak tylko do czasu ich zabrudzenia. Wówczas mogą nie tyle go upiększać ile szpecić. Warto w związku z tym wiedzieć, jak dbać o takie meble tapicerowane. Do jakich zasad powinniście się tutaj zastosować?

Z dala od źródła ciepła

W pierwszej kolejności powinniście pamiętać o tym, aby takie meble tapicerowane ustawiać z dala od źródła ciepła, a więc wszelkich kaloryferów, farelek czy kominków. Wówczas utrzymanie ich w dobrym stanie będzie znacznie łatwiejsze. Poza tym nie należy ich też ustawiać w miejscach najbardziej nasłonecznionych. Wszystko dlatego, że przy silnym natężeniu promieni słonecznych zwyczajnie po jakimś czasie na swojej intensywności stracą ich kolory.

Odkurzanie

Chcąc zachować swoje meble tapicerowane w dobrej kondycji na dłużej, na pewno nie można zapomnieć również i o ich odkurzaniu. Do odkurzaczy bardzo często dodawane są dziś specjalne szczotki, które służą odkurzaniu takich powierzchni. Jeśli w Waszym zestawie ich nie ma, nie będzie żadnego problemu z tym, aby takie artykuły dokupić.

Mycie

Od czasu do czasu meble takie trzeba poddać dokładniejszemu czyszczeniu i je umyć. Jest to czynność dość czasochłonna, ale jak najbardziej potrzebna. Tutaj uwagę zwrócić trzeba przede wszystkim na to, aby ich nie przemoczyć. Musimy uważać na to, aby nie nasączyć ich zbyt dużą warstwą wody. Najlepiej posłużyć się do tego specjalistycznymi środkami, które temu posłużą.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *