Lepsze meble kolorowe czy białe?

Lepsze meble kolorowe czy białe?

Lepsze meble białe czy może kolorowe? Jak je właściwie dobierać, aby w swoich pomieszczeniach osiągać bardzo ciekawe efekty? Poniżej przedstawiamy Ci kilka inspiracji, dzięki którym na pewno będziesz miał już o wiele bardziej szersze pole widzenia w tej kwestii.

Pytanie odnośnie mebli białych i kolorowych pojawia się szczególnie wtedy kiedy remontujesz mieszkanie lub wprowadzasz się do nowego lokum. Wbrew pozorom nie ma tutaj sztywnych reguł, które mówiłyby o wyższości jednego rozwiązania nad drugim. Wszystko bowiem w dużej mierze zależy od Ciebie samego.

Gdzie najlepiej sprawdzą się białe meble?

Tak naprawdę meble w białych kolorach pasują w zasadzie do każdego typu pomieszczeń. Bardzo dobrze prezentują się w jasnych i białych wnętrzach, niemniej jednak na tle różnokolorowych ścian także będą się świetnie sprawdzały.

Na rynku można spotkać się z białymi meblami, które wykonane są z polakierowanego MDF-u i budzę bardzo pozytywne wrażenie w każdym użytkowniku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać sobie białe meble, które będą poprzecierane i stylizowane na stare. Szczególnie, że jest to bardzo ciekawy trend, który utrzymuje się od lat i potrafi na niejednej osobie zrobić wielkie wrażenie.

Warto także podkreślić, że białe meble będą dobrze pasowały do niemalże każdego typu podłóg, nie ważne czy będzie ona wykonana z egzotycznego drewna, czy też pochodzącego z naszych lasów.

Łączenie kolorowych mebli – jak to zrobić dobrze?

Jeśli kolorowe meble będą właściwie skomponowane i dobrane, to wtedy możesz liczyć na to, że Twoje wnętrza nabiorą zupełnie nowego i ciekawszego kształtu. Bardzo często stosowaną praktyką jest łączenie kilku różnych kolorów w jednym zestawie mebli. Czyli zakładając, że masz stół i cztery krzesła, to każde z nich będzie w innym kolorze. To może na samym początku wydawać się co najmniej szalone, niemniej jednak potrafi stworzyć piękny efekt.

Kluczowe jest tylko nie przesadzanie z tego typu rzeczami, ponieważ w przeciwnym razie otrzymasz zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *