sofa

Bo kolor ma znaczenie – wybieramy sofę

Uniwersalne kolory umeblowania wydają nam się najdogodniejsze. Im ciemniejsze, tym oczywiście lepiej, bo jak wiadomo – nie brudzą się. Jednak do odważnych świat należy. Warto wiedzieć, jakie barwy sof, kanap i narożników są modne teraz i na co można zdecydować się, chcąc poszaleć nieco pod kątem aranżacji salonu.

Gdy salon jest również sypialnią

Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe do salonu, które muszą stanowić również wygodny mebel do spania, wybór musi być bardzo rozsądnie podjęty. Oczywiście będzie chodziło o odpowiednią twardość siedziska, a tym samym powierzchni do spania, ale teraz skupimy się na kolorze. Wiadomo, że odgrywa on kluczową rolę w każdej aranżacji, więc sprawdźmy, co obecnie jest najmodniejsze. Mamy więc butelkową soczystą zieleń i wszelkie odcienie błękitu nieba. To barwy świetnie współgrające zresztą naturalnych barw, jakie posiada drewno czy rattan. Dla osób odważniejszych proponuje się obicia sof w kolorze żółtym, fioletowym, a nawet czerwonym. Swoją drogą kolor sofy może stać się wyznacznikiem dla całej aranżacji. Jak widać klasycznie, czyli w czerni, beżu, brązie, szarości i bieli nie zawsze musi być jedynym rozwiązaniem.

Sofa królową salonów

Mówi się, że sofa to królowa salonów. Jej kolor jest bardzo ważny. Niemniej jednak pamiętajmy o wybraniu odpowiedniego jej kształtu, który zapewni spójność we wnętrzu. Mniejsze pomieszczenia wymagają prostych fasonów. We większych można zdecydować się na coś bardziej wystawnego. Życzymy udanych realizacji pomysłów.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *